http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

عکس دختران زیبای کرج

عکس دختران زیبای کرج

روز ولادت حضرت معصومه(س) یکی از بانوان با فضیلت و با شخصیت خاندان اهل بیت(ع) به عنوان روز دختر در کشور شناخته می شود.
بنابراین ضمن گرامی داشت این روز فرخنده در بخشهای مختلف و تبریک به دختران جای جای ایران اسلامی، اخلاق و سیره زندگی این بانوی شایسته، به عنوان الگویی خوب برای دختران جامه در نظر گرفته شده و توصیه می گردد.

به همین مناسبت چرخی در شهر کرج زده و از دختران شهر خصوصیات یک دختر خوب را جویا شدیم، جوابهای جالب توجه این دختران را در زیر می خوانید.

در اولین سوژه به سه دختر محجبه برخوردیم که با هم دوست بودند و به سمت یک کلاس مشترک می رفتند.

عکس دختران زیبای کرج

یکی از این دختران گفت: من اعتقاد دارم دختری به عنوان دختر شایسته شناخته می شود که درسخوان و گاهی حرف گوش کن باشد، حالا این حرف گوش کردن باید برای مادر و پدر و معلمان و مربیان باشد.

وی ادامه می دهد : گاهی هم باید حرف گوش نکن باشی، در برابر کسانی که تو را به مسائل ناپسند و خلاف دعوت می کنند، مانند دخانیات، بدحجاب بودن و غربزده رفتار کردن که امروز در جامعه ما زیاد شده است، آنجا است که باید ثابت کنی که تربیت خوبی در خانواده خود بدست آورده ای.

دختر دوم با تأیید حرفهای دوست خود مهربانی و احترام به والدین را اصل اول دانست و اظهار داشت: دختر به خاطر مهربانی درونی و ذاتی خود احساسات لطیفی دارد و پدر و مادر به او بیشتر تکیه می کنند، به آینده او چشم می دوزند و می خواهند موفقیتش را در تحصیلات و مراحل مختلف ببینند، اگر دختری رفتار خوب نداشته باشد و پرخاشگری کند و برای سعادتمندی تلاش نکند والدین خیلی بیشتر ناراحت می شوند و نگران  باقی می مانند.

این دختر ادامه داد: ما هرطور که رفتار کنیم بعدها فرزندان ما نیز یاد می گیرند و اگر امروز مورد افتخار والدینمان باشیم، می توانیم به این نیز امیدوار باشیم که به فرزندانمان روزی افتخار خواهیم کرد.

دختر سوم هم دختر خوب و شایسته را دختری دانست که در عرصه های اجتماع به مدارج بالا برسد همراه با اینکه اخلاق و ادب را نیز به همراه داشته باشد، چرا که اگر یک دختر ایرانی در هرکجای دنیا به شغل یا مقامی دست پیدا کند ولی اخلاقش طوری نباشد که به او با دیده تحسین نگاه کنند، فایده ندارد.

 این دختر می خواهد در آینده بانویی پزشک باشد که در مجامع بین المللی برای ایران اسلامی بدرخشد و با رفتار شایسته اش، معرف همه دختران خوب کشور باشد.

این دختر 14 ساله کرجی می گوید: دختری خوب است که با افراد خانواده  و دوستان به خوبی رفتار کند، حیوانات را دوست داشته باشد و در کل موجودات زنده را آزار ندهد، زیرا خداوند دخترران را مهربان آفریده است.

این دختر کرجی ادامه داد: دیگران هم نباید دختران را ناراحت کنند زیرا دلشان نازک است و زود می شکند، باید به آنان مهربانی کنند و آنوقت می بینند که دختران هم چقدر می توانند کمک حال و دوست باشند، به خصوص برای خواهران و برادران خود.

دختر زیبای کرج

این دختر می گوید: بین دختران و پسران خیلی فرق می گذارند و تفریحات و امکانات دختران برای تحرک و شادی بسیار کم است برای همین دختران نمی توانند خوشحال باشند و پرخاشگر می شوند.

دختر دیگری هم با اشاره به همین نکته اظهار داشت: به دختران خیلی وقتها به خاطر اینکه دختر هستند سخت گرفته می شود، درحالی که به محبت و توجه بیشتری نسبت به پسران نیاز دارند.

وی افزود: خیلی از دختران ما دست به کارهای پسرانه می زنند که گاهی خلاف در آن است و تمامش به دلیل عصبانیت از این محدودیتها و سخت گیری ها است، درحالی که ما دختران خیلی خوبی نسبت به دیگر کشورها داریم و اخلاق برایشان خیلی مهم است.

در پایان پای سخنان یک پدر و دختر کرجی نشستیم که خواندنش خالی از لطف نیست: این پدر دختری را دختر شایسته و خوب می داند که برای خانواده خود مایه آبرو و احترام باشد، خواه این مطلب با تحصیلات عالیه کسب شود و خواه به خاطر رفتار وزین و موقر دختر  باشد.

این پدر ادامه داد: محدودیتهای تربیتی و اخلاقی، تأثیر زیادی در رشد اجتماعی و شخصیتی دختران  می گذارد و باید خیلی نسبت به این مسئله حساس باشیم و با دخترانمان مانند یک دوست برخورد کنیم.

وی افزود: با توجه به فضاهای کنونی، دختران امروز نمی توانند تمام توقعات جامعه را برآورده کنند و باید به آنان فرصت داد و مهربانی کرد.

این پدر در پایان افزود: دختران ما دستپرور خود ما در خانواده هستند و انعکاس خود را در آنان می بینیم، اگر می خواهیم فرزندان خوبی که  مادران و همسران آینده هستند تربیت کنیم باید از خود شروع نماییم.

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *