لوازم آرایشی را در یخچال نگهداری کنیم

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

لوازم آرایشی را در یخچال نگهداری کنیم

لوازم آریشی هم مثل مواد غذایی تاریخ مصرف دارند و بعد از اتمام تاریخ انقضا قابل استفاده نیستند. برای اینکه مدت زمان انقضای لوازم آریشی کمتر نشود میتوانید در یخچال نگهداری کنید.هم بخاطر خنک بودن و هم بخاطر اینکه دمای ثابتی نسبت به اتاق دارد.

در هوای سرد یا گرم اتاق ممکن هست موم یا روغن یا آب محلول در لوازم ارایشی از هم جدا شود یا وا برود ولی با نگهداری در یخچال عمر مفید آنها را حفظ خواهید کرد.

نگهداری لوازم آرایشی

محصولات آرایشی که بهتر است در یخچال نگهداری کنیم:

محصولات آرایشی طبیعی

اکثر محصولات آرایشی حاوی نگهدارنده هستند تا از فاسد شدن آنها جلوگیری کند. اگر شما محصولات طبیعی را ترجیح میدهید باید بدانید که این محصولات عمر مفید کمتری دارند چون فاقد نگهدارنده هستند و بعد از باز کردن حتما باید در یخچال نگهداری کنید.

عطر

با نگهداری عطرها در یخچال از اکسید شدن عطر جلوگیری کنید.با تابش نور یا گرما به عطر محلول اکسید شده و خاصیت بویایی خود را کم کم از دست میدهد.

ضد آفتاب

با قرار دادن کرم ضد آفتاب در معرض نور یا گرما مقاومت کرم در برابر آفتاب کمتر شده و خاصیت خود را از دست خواهد داد

لاک ناخن

با نگهداری لاک در یخچال از تغییر رنگ یا کم شدن غلظت آن جلوگیری کنید

خط چشم یا مداد

برای داشتن خط چشم صاف و کشیده قبل از تراشیدن مداد آن را مدن ده دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا مغز مداد خود را بگیرد و هنگام تراشیدن سر مداد نازک و صاف درآید. اگر عجله دارید و نمیتوانید این مدت صبر کنید تا مداد در یخچال بماند میتوانید مدت 3 دقیقه آن را دی فریزر قرار دهید

رژلب یا برق لب

حتما برای شما هم اتفاق افتاده هست که رژ را داخل ماشین یا کیفتان گذاشته باشید و آب شده است. برای برگرداندن رژ به حالت اول آن را نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید

ماسک های صورت،کرم‌های ضد آکنه و آرایش مایع نیز بهتر هست در یخچال نگهداری شوند.

پس بهتره یک کیف مخصوص بردارید و تمام لوازم آرایشی که گفته شد را داخل کیف و سپس یخچال بگذارید تا عمر مفید لوازم آرایش را حفظ کرده باشید و همچنین به سلامت پوست خودتان هم کمک کرده باشید.

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *