فیلم های و سریالهای رمضان امسال

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

فیلم های و سریالهای رمضان امسال

پخش سریال‌های مذهبی، طنز و یا خانوادگی در شب‌های ماه رمضان، یکی از رسوم رسانه ملی است که دست اندرکاران این حوزه تلاش می‌کنند تا برنامه‎‌ای برای ساعات پس از افطار برای خانواده‌های ایرانی مهیا کنند. در این گزارش به سه سریال منتخب در این ماه اشاره می کنیم.

دردسرهای عظیم 2

سریال دردسرهای عظیم(1) در تابستان ۹۳ از شبکه سه پخش ‌شد. کمدی گرم و جذابی که در خلال روایت یک قصه خانوادگی شوخی‌های بانمکی را در خود گنجانده بود.

با اینکه ساخت قسمت دوم از سریال پیش بینی نمی‌شد، اما استقبال بینندگان از دردسرهای عظیم باعث شد تا فصل دوم آن هم برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان ۹۴ آماده شود.

دردسرهای عظیم 1و2 را برزو نیک نژاد کارگردانی کرده است. این سریال داستان پسر جوانی به نام لطیف پسر جوان و ساده ای است که در تهران تنها زندگی می‌کند و در خانه‌ای مستاجر است که همسایه‌های رابطه بسیار خوب و نزدیکی با هم دارند و دردسرهایی را که برای لطیف به‌وجود می‌آید، به کمک همدیگر رفع می‌کنند.

در فصل دوم در نزدیکی ازدواج لطیف و بهار(دختر یکی از همسایه‌ها) با پیدا شدن یک بچه‌ در ماشینی که لطیف راننده آن بوده و شواهدی که نشان می‌داده آن بچه برای لطیف است، دوباره دردسرهایی برای او به وجود می‌آید و…

پایتخت 4

برخلاف گذشته که ساخت فصل‌های جدید از یک سریال با انتقادات زیادی روبه‌رو می‌شد، این روزها این تابو شکسته شده و پخش فصل‌های جدید از دو سریال دردسرهای عظیم و پایتخت، به راحتی در جامعه پذیرفته شده است؛ به خصوص که سریال پایتخت با آن سادگی و محتوای خوبش، توانسته مخاطبان تلویزیونی را تا فصل چهارم به دنبال خود بکشاند.

563411_167

سیروس مقدم کارگردان مخاطب‌شناس سینما، پایتخت را برای تعطیلات نوروزی سال‌های 90، 92 و93 آماده کرده بود و برای اولین بار در تاریخ تلویزیون، فصل چهارم یک سریال را میهمان‌خانه‌های مردم کرد.

در سری جدید این سریال، «هما» همسر نقی به عنوان نماینده به شورای شهر راه پیدا کرده و «راحله» همسر ارسطو در در یک سانحه هوایی جان باخته است و ارسطو نیز داغدار اوست. پایتخت 4 هم داستان خانواده نقی معمولی را روایت می‌کند با همان لهجه شیرین مازنی و با همان نکته های مثب، لطیف و زیرکانه اعتقادی، اجتماعی و فرهنگی که به خورد مخاطب می‌دهد.

بعد از پخش سریال طنزی که بنیان خانواده را هدف قرار داده بود و اعتراض‌های مردم را در شبکه‌های اجتماعی و اظهارات شفاهی، رقم زده بود، پخش پایتخت 4 با همان سبک خاصش از نیازهای ضروری رسانه ملی شمرده می‌شد؛ پایتخت سریال طنزی است که هم مشکلات اجتماعی را به چالش می‌کشد و هم آموزه‌های اسلامی و اجتماعی را یاداورد شده و بسیاری از اخلاقیات اجتماعی که از قِبَل فرهنگ‌های وارداتی رو به فراموشی هستند را یادآور می‌شود.

گاهی به پشت سر نگاه کن

سریالی که شبکه دو سیما در شب‌‎های ماه مبارک از ساعت یازده پخش می‌کند. این سریال را مازیار میری کارگردانی کرده است و امین تارخ، هدایت هاشمی، محمد متوسلیانی، الیکا عبدالرزاقی و بهاره کیان افشار از بازیگرانی هستند که در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

این مجموعه با تم مذهبی، موضاعتی چون امانتداری، وفای به عهد و توجه به حلال بودن درآمدها می‌پردازد. جلال تابش است رئیس یک کارگاه کوچک سیلندر سازی است که با وجود درآمد کم خود، دقت زیادی رزق و روزی حلال دارد و…

 

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *