علت های مراسم جشن طلاق

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

علت های مراسم جشن طلاق

جشن طلاق در کشورها و شهر های مختلف برگزار می شود که نشان دهنده پایان ازدواج زوج و تجرد دوباره هست.جشن طلاق با حضور زوج انجام میشود و گاهی هم زن و مرد مجزا مراسم جشن طلاق را برگزار میکنند.امروزه در بیشتر شهر های کشور و گاهی در شهرستانها هم این مراسم را میبینیم.در کشورهای اروپایی مفهوم این جشن این هست که بعد از طلاق ما دشمن هم نیستیم و رابطه اجتماعی و انسانی را با هم ادامه خواهیم داد ولی متاسفانه در ایران این جشن باعث اختلافات بیشتر شده و حتی کودکان را هم در این یارکشی دخیل می کنند.و دشمنی و عداوت خانواده ها بعد  از جشن طلاق بیشتر میشود.

جشن طلاق
چند علت برای شکل گیری جشن طلاق

احساس رهایی از بحران های زناشویی:

زندگی با فردی که هماهنگی شخصیتی، فکری، خانوادگی، دینی، تحصیلی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، شغلی و سنی ندارد در طول زمان، باعث فرسودگی می شود و درواقع خروج از نقاهت این رابطه بیمار، ناشی از شادی است.
ژست روشنفکری:

بیشتر مواقع جشن طلاق نشان روشنفکری و وجدان آسوده یا پایان شکست هست .بعد از طلاق زندگی زیاد هم راحت نیست چون تمام اهداف زوج در طول سالها به شکل دوتایی شکل گرفته و باید هویت دوتایی به هویت فردی تبدیل شود.

نمادی از حمایت خانواده از پسر یا دختر:
بعد از طلاق شاید خانواده دختر یا پسر فرزند خود را حمایت کنند ولی با گذشت زمان ممکن هست این حمایت خانواده ها رفته رفته کمتر شده و رنگ رو بوی خود را از دست بدهد. مشکلات فرزندان دیگر ، مشکلات دیگر خانواده و غیره میتواند حمایت خانواده دختر و پسر رو کمتر کند.از طرفی، ادامه مشکلات درخصوص حضانت یا نوع رابطه با بچه ها یا حرف و حدیث دیگران یا مشکلات متعدد زنان مطلقه مخصوصا نوع نگاه خشن جامعه یا مشکلات سرپرست خانواده بودن و… باعث انتقال این فشارها هم به فرد و هم خانواده او می شود. این مسائل باعث می شود کم کم خانواده از درگیری در این خصوص دوری کند و فرد مطلقه به تنهایی مجبور به کشیدن بار مشکلات شود. علاوه بر این، فردی که مثلا زن یک خانه بوده است در صورت برگشت به خانه پدری، دیگر دختر خانه خواهدبود و پذیرش این تغییر نقش زن به دختر، استرس روان شناختی زیادی برایش ایجاد خواهدکرد.

جشن طلاق

میوه های جشن طلاق
آسیب جدی را کودکان خواهند دیدمخصوصا کودکانی که کم سن هستند و از واقعیت طلاق چیزی نمیدانند. آنها سوالات زیادی دارند مثلا با چه کسی زندگی خواهم کرد؟ چرا پدر و مادرم کنار هم زندگی نمیکنند؟ چرا مجبورم فقط با پدر یا فقط با مادرم زندگی کنم؟ و هزاران سوال کودکانه که پاسخش را نمیداند.در جشن طلاق بپه هایی که شاهد طلاق والدین بوده اند قادر به ایجاد رابطه منطقی بین ازدواج و طلاق نیستندو واکنش های روانی مختلفی نشان میدهند. مخصوصا اگر والدین این درک را نداشته باشند که کودک باید با ولد مورد علاقه خود زندگی کند آسیب جبران نا پذیری به این میوه های طلاق خواهد خورد.

جشن طلاق در تهران و شهرستانها

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *