http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

روش نگهداری از جواهرات گران قیمت

موارد نام برده، اشتباهات رایجی است که اکثر خانم‌ها و آقایان در مورد جواهرات خود مرتکب می‌شوند.

mo25036.jpg

۱. شستن هر روزه جواهرات

جواهرات، چه حلقه ازدواج باشد چه گردنبندی از دوران کودکی، آنقدر زیبا و فریبنده هستند که شما دوست دارید هر روز آن‌ها را بیاویزید. حلقه ازدواج جزو آن دسته از جواهراتی است که آسیب بیشتری می‌بینند به این دلیل که هر روز آن را به دست می‌کنیم. اما اگر می‌خواهید که حلقه ازدواجتان عمر بیشتری داشته باشد، هنگام خواب و کار کردن با دست‌هایتان مانند ظرف شستن، نقاشی کردن یا حتی وقتی دستکش‌های لاتکس به دست می‌کنید، آن‌ها را از دست‌هایتان در بیاورید. فقط یادتان باشد که آن را در جایی امن قرار دهید تا گم نشوند.

2.jpg

۲. شنا یا حمام کردن با جواهرات

نه تنها استفاده دائمی جواهرات کار اشتباهی است، بلکه شما باید در شرایطی خاص مانند حمام کردن یا شنا کردن در دریا و استخر نیز آن‌ها را در بیاورید. آب ماده‌ای است ساینده. تا به حال به سنگ‌هایی که در مسیر رودخانه قرار گرفته‌اند، دقت کرده‌اید؟ آب به مرور زمان سطح تمام آن‌ها را صاف و صیقلی می‌کند. همین اتفاق می‌تواند در مورد جواهرات شما هم رخ دهد اگر آن‌ها را همیشه در حمام یا هنگام شنا به همراه داشته باشید. بنابراین اگر می‌خواهید که عمر جواهراتتان بالا رود، آن‌ها را در معرض مایعات قرار ندهید.

3.jpg

۳. نگهداشتن جواهرات در مکان‌های مختلف

جواهرات خود را کجا نگه می‌دارید؟ حتما برای شما هم بار‌ها اتفاق افتاده که آن‌ها را گم کنید یا حتی ندانید کجا پنهانشان کرده‌اید. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ به این دلیل که شما جواهرات خود را در جاهای مختلف نگه می‌دارید و هر بار یادتان می‌رود کجا دنبالشان بگردید. اگر می‌خواهید از این سردرگمی‌‌ رها شوید، همانطور که برای کفش‌ها یا کلید‌هایتان جای به خصوصی دارید، تمام جواهرات خود را هم در یک جای به خصوص و امن قرار دهید.

5.jpg

۴. قرار دادن جواهرات در معرض دید

بهتر است جواهرات خود را از جلوی چشم دور نگهدارید و آن‌ها را در جایی امن پنهان کنید. در این صورت شانس دزد‌ها در پیدا کردنشان کمتر خواهد شد. هستند کسانی که خودشان هم فراموش می‌کنند جواهرات خود را در کجا پنهان کرده‌اند. اگر شما هم جزو‌‌ همان دسته هستید، بهتر است در این مورد دقت بیشتری به خرج دهید. مثلا مکان آن را در جایی یادداشت کنید یا با یکی دیگر از اعضای خانواده‌تان در میان بگذارید تا در صورت فراموشی، به بن بست نخورید.

6.jpg

۵. شستشو جواهرات با دستگاه اولتراسونیک

دستگاه اولتراسونیک برای شستن جواهرات خوب است اما باید حواستان باشد که هر مدل جواهری را در آن قرار ندهید. به عنوان مثال از گذاشتن مروارید، زمرد، اپال، مرجان در آن به شدت خودداری کنید.

7.jpg

۶. غوطه ور کردن جواهرات در مواد شوینده به مدت زیاد

اینکه جواهرات خود را هر چند وقت یک بار در مواد شوینده قرار دهید، خوب است اما حواستان باشد که مدت زمان این کار خیلی زیاد نباشد زیرا احتمال اینکه جواهرات نقره‌ای شما سیاه و طلا‌هایتان تغییر رنگ دهد، زیاد است.

8.jpg

۷. فشار آوردن به سنگ انگش‌تر برای بیرون آوردن از انگشت

شاید تا به حال توجه نکرده باشید اما گذاشتن و در آوردن انگش‌تر هم قانونی دارد. بسیاری از افراد، به خصوص آنهایی که انگش‌تر برای دست‌هایشان کمی تنگ است، هنگام در آوردن انگش‌تر، به سنگ آن فشار می‌آورند. این کار به مرور زمان به انگش‌تر آسیب می‌رساند و موجب می‌شود که سنگ آن شل و حتی از انگش‌تر جدا شود. پس حواستان باشد که انگش‌تر خود را از دو طرف سنگ آن بگیرید

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *