خواص و فواید گلاب خالص

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

خواص و فواید گلاب خالص

گلاب در طب سنتی دارای خواص و فواید فراوانی میباشد در اینجا به گزیده ای از این فواید اشاره میکنیم.آرامبخش بودن گلاب بسار عالی هست.اگر شما در زمان خواب کمی دیر خوابتان میرود یا اختلال خواب دارید میتوانید قبل از خوابیدن از گلاب استفاده کنید. چون از بهترین خواص گلاب درمان بیخوابی هست.همچنین برای رفع خستگی مفید میباشد.گلاب خاصیت آرام بخشی،درمان آفت دهان،ضد استرس، رفع سردرد، درمان بی خوابی و تقویت کننده لثه ضد ویروسی شاداب و جوان کننده پوست، ضد چروک، تقویت کننده معده، ضد تهوع، تسکسن کننده درد رماتیسم و درمان کننده اسهال را دارد.

خواص و فوائد گلاب خالص

خواص و فوائد گلاب خالص

گلاب در طب سنتی دارای طبع گرم است و علاوه بر خاصیت آرامبخشی ضد استرس هم هست.همچنین به دلیل تقویت سیستم عصبی،مصرف آن یا بوئیدن آن در درمان بسیاری از سردردها هم کاربرد دارد.برای همین میتوانید در اتاق خواب خود از اسپری گلاب استفاده نمایید.

همچنین مصرف گلاب برای تقویت لثه توصیه می‌شود.حتی برای بهبود آفت‌های دهان کاربرد دارد.

خواص و فواید گلاب خالص

خواص و فواید گلاب خالص

اگر خانم ها صورت خود را بعد از آرایش با گلاب پاک کنند علاوه بر پاک کننده بودن قوی برای پوست صورت هم بسیار موثر خواهد بود زیرا خواص درمان جوش و لکه بری دارد و موجب شادابی پوست میشود.
اگر فردی دچار گرما زده گی شود بهترین روش مصرف گلاب با یخ هست.گلاب خالص بهترین نوشیدنی میباشد که علاوه بر درمان دردها و رفع بیماریهایی از جمله خونریزی سینه و گلو …از بین برنده بوی بد دهان و تقویت کننده قلب،تنظیم کننده هورمون های بدن بوده و مانع رسیدن ویروس ها به بدن میشود.
توصیه میشود از گلاب خالص بدون اسانس استفاده شود .همچنین چون گلاب مستعد رشد قارچ هست در نگهداری آن دقت کافی به عمل آید و بعد از یک سال به هیچ عنوان از گلاب استفاده نکنید چون عطر و خواص خود را از دست خواهد داد و فوائد گلاب کمتر خواهد شد.ما باید قدردان این نعمت پروردگار باشیم که چنین داروی گیاهی با اینهمه خواص در اختیار ما گذاشته.
عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

1 دیدگاه

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *