خواص و فواید چای سبز

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

خواص و فواید چای سبز

در کشور ما بیشتر افراد عادت نوشیدن چای را در وعده های مختلف دارند .اگر شما نیز به خوردن چای عادت کرده اید اصلا نگران نباشید چون نوشیدن چای خواص زیادی برای بدن دارد از جمله ناراحتی های گوارشی، سردرد و افسردگی و خونریزی را درمان میکند. اما اگر چای سبز را جایگزین چای روزانه خود کنید خیلی برای سلامت شما موثر خواهد بود.

خواص و فواید چای سبز

خواص و فواید چای سبز

مصرف مداوم چای سبز تاثیر فوق العاده روی کاهش وزن دارد به طوری که با مصرف 10سال چای سبز توده های شکمی و اضافه وزن از بین خواهد رفت.همچنین مصرف حدود 7 فنجان از این ماده موثر در جلوگیری از سکته های مغزی هست و کلسترل خون را کاهش میدهد.برای بیماری ام اس مفید است.در مطالعات حیوانی این چای موثر در درمان کبد چرب بوده است.با مصرف چای سبز خاصیت ضد آفتابی پوست شما بیشتر شده و لکه ها پوستی در صورت کمتر خواهد شد.برای دیابت نوع دو مفید است و سوخت و ساز بدن را بهبود میبخشد.علاوه بر این فواید خاصیت آنتی اکسیدانی هم دارد.

شما میتوانید برای نگهداری بهتر چای سبز در منزل آن را داخل ظرف در بسته ای ریخته و در جای تاریک و خنک نگهداری نمائید.تا بدون اینکه بو و خاصیت خود را از دست دهد مدت های زیادی (15 ماه) در منزل نگهداری کنید. برای دم کردن چای سبز هم نیازی به گذاشتن روی حرارت نیست.میتوانید به ازای هر نفر یک قاشق مربا خوری از چای سبز را درون قوری ریخته و آب جوشیده را روی آن اضافه کنید و بعد از 3 دقیقه داخل فنجان ریخته میل نمائید.

چای سبز

چای سبز

چای سبز تنها می‌تواند به مقدار بسیار جزئی متابولیسم بدن را افزایش دهد. به همین دلیل بسیاری از افراد در نوشیدن چای زیاده روی میکنند تا تاثیر بیشتری بگیرند.اما با مصرف بیش از اندازه آب و مواد مغزی بدن را از دست خواهید داد و علاوه بر اینکه برای سلامتی شما مفید نخواهد بود بلکه خطرناک هم میشود. پس توصیه های پزشکان را رعایت کنید و با مصرف روزانه 3 یا 4 فنجان از خواص و فواید چای سبز بهره مند شوید.

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

بازتاب های این مطلب

  1. خواص و فواید سنجد هفت سین | سایت تفریحی پرواز - […] تحریک شهوت زنان و دختران را کاملا تائید می‌کند و فواید زیادی دارد. در گذشته زنان و دختران، به‌خصوص…

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *