آجیل عید نوروز

http://flyfun.ir/wp-content/uploads/2016/10/tech_page_divider_1.png

 

آجیل عید نوروز

این روزها بازار خرید آجیل داغ هست همه برای پذیرایی از میهمانان نوروزی و مصرف خودشان آجیل تهیه میکنند آجیل به سه نوع شور شیرین و چهار مغز در بازار یافت میشود.

آجیل شور: پسته، تخمه کدو، تخمه ژاپنی، مغز بادام، مغز فندق و بادام هندی نمک زده
آجیل شیرین: مغز گردو، کشمش، توت خشک، مغز فندق، مغز پسته، مغز بادام و بادام هندی
آجیل چهار مغز: مغز بادام، مغز پسته، مغز فندق و بادام هندی

بدلیل اینکه آجیل دارای روغن زیاد هست حتما بیش از اندازه مصرفتان خرید نکنید چون در زمان بسیار کوتاهی فاسد میشود همچنین موقع خرید دقت نمائید تا آجیل تازه تهیه کنید برای شناسایی آجیل تازه بهتر هست چند دانه میل کنید تا از طعم آن متوجه تازه گی آن شوید.

در فروشگاه های بزرگ اغلب آجیل ها در ظرف های مخصوصی نگه داشته میشوند زیرا آجیل نباید در هر ظرفی نگه داری کرد. برخی از فروشگاه ها مستقیما آجیل را از کشاورزان می خرند بنابراین کیفیت آجیل بسیار بالاست اما باز هم شما قبل از خرید آجیل چند دانه از آنها را تست کنید یا از فروشندگان  بپرسید که این آجیل ها تازه هستند یا خیر.

در خرید آجیل عید نوروز آجیل هایی را که مزه ی ترش دارند و بوی نامطبوعی میدهند نخرید. حتی اگر آجیل خریدید و در منزل متوجه ترش بودن آنها شدید فورا آجیل ها را پس بدهید آجیل ترش باعث بیماری میشود.

آجیل عید نوروز

آجیل عید نوروز

همیشه سعی کنید آجیل کم نمک بخرید. دقت کنید زیرا گاهی اوقات برای پنهان کردن ترش بودن و بوی بد آجیل به آنها نمک میزنند پس سعی کنید همیشه ترجیحا آجیل خام بخرید.

پس از خرید آجیل عید نوروز بهترین جا برای نگه داری آجیل در یخچال یا جاهای خنک است. آجیل را باید در ظروف در بسته قرار دهید و آن را در یخچال نگه داری کنید اگر آجیل ها مازاد مصرف تان است میتوانید به مدت 3 ماه آن ها را فیریز کنید.

آجیل ها را خیس کنید. تعجب نکنید زیرا معمولا در طی فرآیند بو دادن آجیل ها بخشی از کیفیت آجیل از بین میرود بنابراین بهتر است آنها را قبل از خوردن خیس کنید تا هم راحت تر خورده شوند و آسیب کمتری به دندان ها بزنند هم راحت تر هضم شوند. شما با شستن آجیل ها تانیک اسیدی را که به آجیل ها در فرآیند بو دادن میزنند از بین میبرید.

اگر آجیل ها را شستید باید آنها را در یخچال یا فریزر نگه دارید تا ترش نشوند. آجیل هایی که مثل بادام و فندق سخت تر هستند یا پوست سفت تری دارند باید به مدت 24 ساعت خیس کنید. مثلا گردو جزء آجیل های نرم است اما معمولا طعم تلخی را هنگام خوردن احساس میکنیم بهتر است گردو را 12 ساعت بخیسانیم. حتی تخمه کدو یا تخمه آفتابگردان را هم میتوانید بخیسانید تا نرم تر شوند و آسیب کمتری به دندان ها بزنند.

میتوانید خودتان در خانه آجیل ها را بو بدهید. آنها را در ماهی تابه یا فر قرار دهید و با دمای پایین آنها را بو بدهید در حین بو دادن آجیل ها باید با دقت به آنها نگاه کنید تا نسوزند چون آجیل های سوخته طعم بسیار بدی دارند.

با اینکه تمام مغزها دارای خواص بسیار زیادی هستند اما بهتر هست برای حفظ سلامتی و جلوگیری از افزایش وزن و شروع بیماریهای گوناگون در ایام عید از خوردن آجیل عید زیاد جلوگیری کنید مخصوصا افرادی که به دلیل بیماری رژیم دارند باید بیشتر دقت کنند. اما آجیل برای کسانی که کالری زیادی مصرف میکنند علاوه بر اینکه آسیبی به سلامتی نمیرساند بسیار هم مفید و سودمند است.مانند مثال آجیل شور برای یک دوچرجه سوار بسیار خوب هست چون هم با ورزش کالری دریافتی خود را از آجیل میسوزاند و هم بدلیل شور بودن آب زیادی مصرف خواهد کرد و دچار کم آبی نخواهد شد.

عضویت در کانال تفریحی  

نویسنده: alpha

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاه شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *